اولین گام‌ها برای شروع به پس‌انداز:

اولین گام‌ها برای شروع به پس‌انداز:

هزینه‌ها به‌سرعت در حال افزایش‌اند و شروع به پس‌انداز می تواند مثل یک کابوس به نظر برسد با این حال تغییرات کوچک در حال حاضر می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. از این مراحل اولیه برای شروع پیشرفت معنی‌دار به سمت آینده‌ای درخشان پیروی کنید.

 

1-به یک درصد فکر کنید:

تصمیم بگیرید که تنها یک درصد از درآمد خود را در ماه آینده پس‌انداز کنید. با انجام این کار، یک کلید ذهنی مهم را تغییر داده‌اید زیرا قبل از آن، شما فردی بودید که برای مدت طولانی پس‌انداز نمی‌کردید. این‌یک تفاوت کلیدی است و اگر شما قبلاً ً این عادت را شکل داده‌اید، افزایش پس‌انداز برای شما بسیار آسان‌تر است. پس گام نخست را محکم بردارید.

 

2- تحلیلی در مورد بودجه‌تان داشته باشید:

ممکن است فکر کنید که در هنگام بودجه‌بندی هیچ چاره‌ای به‌جز اجرای دقیق آن ندارید، اما با نگاهی به هزینه‌هایی که طی ماه گذشته انجام داده‌اید، می‌بینید که به دودسته: «نیاز» و «خواسته» قابل‌تقسیم است. اغلب هزینه‌های ما خواسته‌هایی است که به‌راحتی می‌توانید با صرف مبلغ کمتر از ایجاد هزینه اضافی جلوگیری کنید تا در بودجه خود برای پس‌انداز کردن منظم فضا ایجاد شود.

 

3-آینده خود را در اولویت‌بندی قرار دهید:

زمانی که هرماه قبض‌های معمول، وام و اجاره را پرداخت می‌کنید می‌توانید به فکر سهم آینده خود نیز باشید و آن را در لیست اضافه کنید. زمانی که پس‌انداز خود را به‌عنوان یکی از عوامل اجباری بدانید، در مورد ادامه دادن این مسیر بسیار راحت‌تر عمل می‌نمایید.

 

4-از خودکار سازی سیستمی استفاده کنید:

وقتی متوجه شدید که هرماه چقدر می‌خواهید پس‌انداز کنید و مطمئن هستید که به‌اندازه کافی درآمد دارید تا این هدف را برآورده کنید، می‌توانید از انتقال‌های خودکار بین حساب‌های خود جهت واریز به‌حساب مخصوص پس‌اندازتان استفاده کنید. با این فرایند وسوسه خرج پول اضافی و هدایت آن به چیزهای دیگر از بین می‌رود.

 

 

5-آهسته و یکنواخت حرکت کنید

پس‌انداز کردن برای خرید یک‌خانه، یک صندوق اضطراری برای سفر در تعطیلات و یا مواردی از این قبیل ممکن است غیرممکن به نظر برسد؛ اما به یاد داشته باشید که اگر به‌تدریج و در افزایش‌های کوچک در این مسیر ادامه دهید، می‌توانید به مهم‌ترین اهداف بلندمدت پس‌انداز خود نیز برسید. با تشکیل عادت پایه پس‌انداز کردن و چسبیدن به اهداف خاص و قابل‌دستیابی، شما زمینه را برای یک‌عمر پیشرفت مالی آماده خواهید کرد.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *